Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Spotkanie mistrzowskie / Masters Series: Yann Mingard | KRAKOW PHOTOMONTH 2016

15th May 2016 @ 17:00

Please scroll down for English version

W niedzielne festiwalowe popołudnie zapraszamy na spotkanie z szwajcarskim fotografem Yannem Mingardem, który z rozmowie z Witkiem Orskim ujawni przed nami tajniki pracy nad projektem „Depozyt”. Podczas spotkania będziemy mogli skonfrontować się z wiedzą na temat „mrocznych stron” postępu naukowego, dzięki któremu ludzkość zdolna jest oswajać i ujarzmiać siły natury, badać je oraz podporządkowywać strukturom władzy. Zapraszamy też do sykusji z autorem o jego podejściu do fotografii i innych zrealizowanych projektach.

Yann Mingard (1973)
Mieszka w Colombier w Szwajcarii. Przed ukończeniem studiów fotograficznych na uniwersytetach w Genewie i Vevey pracował jako specjalista w dziedzinie ogrodnictwa i ogrodnik. Mingard prezentował swoje prace w całej Europie i wydał następujące książki: Ligne de Fonds (Scheidegger & Spiess, 2015), Deposit(Steidl, 2014) oraz Repaires (Hatje Cantz, 2012). Wspólnie z Albanem Kakulyą zrealizował także fotograficzny projekt badawczy na temat wschodnich granic Unii Europejskiej, którego rezultaty opublikował w książce East of a New Eden (Lars Müller Publishers, 2010).

Witek Orski (1985)
Mieszka i pracuje w Warszawie. Artysta wizualny i teoretyk fotografii. Jego prace były prezentowane w ramach wystaw indywidualnych: Wulgarne (2012) oraz Ćwiecenie (2014), obydwie w galerii Czułość w Warszawie, a także na wystawach grupowych w Tokio, Paryżu i Budapeszcie, oraz w Polsce, m.in. w ramach wystawy Co widać. Polska sztuka dzisiaj w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Doktorant w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wykładowca Akademii Fotografii.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Aula główna)
pl. Matejki 13
15.05.2016, 17:00

http://photomonth.com/wydarzenia-towarzyszace/spotkania-mistrzowskie-398/mistrzowie/yann-mingard-879

//

Yann Mingard (1973) lives in Colombier, Switzerland. He worked as a horticulturist and gardener before studying photography at the Universities of Geneva and Vevey. Mingard has exhibited his work widely in Europe and published the following books: Ligne de Fonds (Scheidegger & Spiess, 2015); Deposit (Steidl, 2014); and Repaires (Hatje Cantz, 2012). He also co-realized a photographic survey of the EU’s Eastern European external borders with Alban Kakulya, culminating in the book East of a New Eden (Lars Müller Publishers, 2010).

Led by: Witek Orski

Jan Matejko Academy of Fine Arts in Krakow (Main Hall)
pl. Matejki 13
15.05.2016, 5 p.m.

http://photomonth.com/en/wydarzenia-towarzyszace/master-series-428/masters-429/yann-mingard-880

Details

Date:
15th May 2016
Time:
17:00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.