Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

What the Foto? dyskusja 7 czerwca Kultura w Robocie

7th June 2016 @ 18:00 - 19:30

Kultura w Robocie to cykliczny projekt ludzi chcących zmienić myślenie o działaniu w kulturze, które staje się samodzielnym, profesjonalnym zawodem i zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród młodych osób. Na to zapotrzebowanie odpowiadamy kompleksowymi spotkaniami i warsztatami, które składają się z części teoretycznej, którą tworzą panele dyskusyjne, prelekcje osób realizujących własne projekty oraz z rozmów, które ośmielają do zadawania pytań, poznawania się i tworzenia nowych rzeczy. Do roboty!
#doroboty

_____

Czerwcowe spotkanie odbędzie się w zmienionej formule: rozpoczniemy od prezentacji przygotowanych przez artystów, a następnie Daniel Antropik poprowadzi dyskusję. Jego gośćmi będzie trójka młodych polskich fotografów:

Edyta Dufaj Natalia Wiernik Jacek Fota

Spotkanie poprowadzi Daniel Antropik.
Student IV roku prawa na UJ, fotograf i bloger kulinarny: “Ciekawość świata i zachowań ludzkich zaprowadziła mnie w wiele ciemnych zaułków, z których udało mi się wyjść obronną ręką i zazwyczaj ze zdjęciami”.

Kolejna edycja poruszać będzie tematykę związaną z fotografią niekonwencjonalną, łamiącą stereotypy.
Czy fotografia eksperymentalna ma sens? Gdzie leży granica pomiędzy fotografią łamiącą konwenanse a kiczem? Czy istnieje coś takiego jak fotografia artystyczna? Na te pytania i inne poruszające kwestie fotografii przekraczającej granice postaramy się znaleźć odpowiedzi wspólnie z uczestniczącymi w panelu artystami.

____

Organizatorem jest Fundacja Sztuk Wizualnych i Magazyn Kultury.

Fundacja Sztuk Wizualnych to organizacja, której główną misją jest szukanie nowych definicji fotografii w kontekście sztuki współczesnej, historii i socjologii. Głównym przedsięwzięciem kuratorskim Fundacji jest festiwal Miesiąc Fotografii w Krakowie (rok 2016 to jego 14 edycja). Fundacja zajmuje się również działalnością wydawniczą, archiwizacją, digitalizacją i promocją twórczości polskich artystów fotografików. Od roku rozwija działalność edukacyjną skierowaną do wolontariuszy, angażując ich w organizację Miesiąca Fotografii w Krakowie, jak również w inne projekty.

Details

Date:
7th June 2016
Time:
18:00 - 19:30

Organiser

Kultura w Robocie

Venue

Magazyn Kultury
ul. Józefa 17 (Kolanko No 6)
Kraków, Poland

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.