Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Tango nuevo w Bonobo!

10th August 2017 @ 21:00 - 23:00

Centrum Kultury Latynoamerykańskiej i Bonobo zapraszają na koncert argentyńskiej grupy D-Mol. Wyjątkowa okazja do zapoznania się z nurtem tango nuevo!

Członkowie grupy, Pablo Albornoz i Daniel Susperreguy, łączą klasyczne i kultowe utwory (m.in Astora Piazzolli) z własnymi aranżacjami, elementami elektorniki, jazzu, popu, a nawet rapu, co daje nam zupełnie nowe i świeże spojrzenie na tango.

CZŁONKOWIE:
Pablo Albornoz – elektryczne skrzypce, kompozycje muzyczne i programowanie, sintetiser i vocoder. Jego twórczość oparta jest na solidnym wykształceniu muzycznym, które zdobył na kursach w Ameryce Południowej i Europie (m.in. studia w UNSJ, u prof. Luisa Gianneo Conservatory, studia pod kierunkiem Narciso Benacot, Iosif Polonsk, Fernando Hasaj; Kursy Konserwatorium Czajkowskiego w Moskwie czy Konserwatorium w Liceu w Barcelonie). Muzyka, którą komponuje dla “D-Mol” zaskakuje wpływem różnych stylów muzycznych, a jednocześnie jest głęboko zakorzeniona w klasycznym tangu.

Daniel Susperreguy – producent muzyczny. Zaczynał karierę muzyczną jako basista i kompozytor muzyki jeszcze na początku lat 90-tych. Od 2002 roku produkuje i miesza różne style muzyczne: elektronikę, rock, pop, jazz, heavy metal, ludową i rap. Współpracował m.in z Altocametu, Jorge Armani, SLNT, Minimo, Exiliado, Alejandro Ferre, So What Project. Wraz ze swoim artystycznym wkładem w D-mol, chce pokazać argentyńskie tradycje w nowej, współczesnej skórze, aby uczynić ją bardziej atrakcyjną i przyjemną dla większych grup słuchaczy.

Na zachętę kilka utworów do posłuchania:
“Tan Lejos Como Cerca” : https://www.youtube.com/watch?v=scJvNJXsklg
“Garúa y Ausencia”: https://www.youtube.com/watch?v=bXaIyKjsbVM
“Enjoy The Tango”: https://www.youtube.com/watch?v=jy3keBzbvPQ

Więcej informacji o zespole: https://www.facebook.com/demoledortango/?fref=ts

Bilety: 10 zł

Zapraszamy!

Details

Date:
10th August 2017
Time:
21:00 - 23:00

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.