Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Noc z Araukaną / spotkanie z Czesławem Ratką /premiera III tomu

19th October 2017 @ 19:00 - 22:00

Spotkanie z autorem polskiego przekładu Araukany, renesansowego poematu epickiegio, którego autor, Alonso de Ercilla y Zuńiga był naocznym świadkiem zmagań dzielnych Mapuchów z hiszpańskimi najeźdźcami w XVI wieku – stąd nasze spotkanie stanowić będzie jedno z wydarzeń Festiwalu Kultury Latynoamerykańskiej – Araukana jest uznawana przez Chilijczyków za epopeję narodową.
W jezyku polskim tom I Araukany ukazał się w 2013 roku,a autor przekładu został uhonorowany prestiżową nagrodą Instytutu Cervantesa, w roku 2016 ujrzał światło dzienne tom II – a w październiku tego roku pojawi się tom III – ostatni.

Premiera III tomu Araukany będzie okazją do rozmowy z człowiekiem, który z zamiłownia do poezji epickiej i historii hiszpańskiej konkwisty w Ameryce wzbogacil polską literaturę w to jakże trudne i wymagające translatorskiego kunsztu dzieło, które czytelnikowi sprawia niebywałą radość.

Rozmowę poprowadzi Anna Rucińska, w trakcie spotkania wysłuchamy fragmentów Araukany w interpretacji Zygmunta Józefczaka.
Przewidujemy tez inne atrakcje, ale o tym nieco później.
Zapraszamy!!!

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury pt. „Krakowskie księgarnie na medal”. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków

Details

Date:
19th October 2017
Time:
19:00 - 22:00

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.