Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

LOTTO koncert w Betelu

9th June 2016 @ 20:00

Łukasz Rychlicki – gitara
Mike Majkowski – kontrabas
Paweł Szpura – perkusja

Zespół założony pod koniec 2012 roku, skupiający trzy kreatywne umysły współczesnej muzyki.
Razem eksplorują granice takich rodzajów muzyki jak improv, country, noise, minimalizm, tworząc muzykę hipnotyczną i wzruszającą jednocześnie. Debiutancki album ASK THE DUST został wydany pod koniec 2014 roku przez LADO ABC.

LOTTO zagrało wiele koncertów w tym na istotnych festiwalach takich jak: Jazz Jantar w Gdańsku, Nickelsdorf Konfrontationen in Austria, Densités in France, Kraak in Belgium (z Konradem Smoleńskim) oraz na Heidelberg’s Enjoy Jazz.

Drugi album LOTTO został wydany w kwietniu 2016 roku przez wytwórnię Instant Classic i spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyki.

– Podstawowa różnica między „Elite Feline” a naszym debiutem polega na tym, że pierwsza płyta powstawała bardziej spontanicznie, część rzeczy opracowaliśmy już na miejscu w studio – tłumaczy Rychlicki. – W przypadku drugiej, wchodząc do studia byliśmy bardziej świadomi konkretnego celu do którego zmierzamy, mieliśmy przygotowane pewne założenia i szkice. W przypadku pierwszej płyty jedynym elementem dodanym do surowego brzmienia był fortepian w utworze „GREMLIN_PRONE”. Teraz tych subtelnych dogrywek było więcej, plus post-produkcja w postaci dubowych efektów kreowanych przez 1988 (połowa duetu Syny) – dodaje.

Główna myśl stojąca za „Elite Feline” to konsekwentne (nawet wbrew przyzwyczajeniom muzyków) budowanie spójnej, hipnotycznej, muzycznej historii. – Na próbach przed sesją nagraniową uczyliśmy się tej cierpliwości, która potem pozwalała nam cieszyć się transem i wspólnotą brzmienia. Stawaliśmy się powoli jednym organizmem, dźwiękiem, rezonansem. Wszystkie trzy instrumenty, kontrabas, gitara, perkusja, szczególnie jej blachy budują jeden akord, co w naszym odczuciu dawało dużą siłę – mówi Rychlicki.

Tytuł jak i oprawa graficzna nie mają ze sobą konkretnego związku. Słuchając gotowej płyty muzycy mieli bardzo różne odczucia, więc postanowili zostawić pole do interpretacji dla słuchaczy. „Elite Feline” to tylko brzmienie wyrazów, które zostały zaczerpnięte – podobnie jak tytuł pierwszej płyty – z prozy Johna Fante. Natomiast grafika okładkowa to fragment obrazu malarza Radka Szlagi.

bilety 20/25 PLN

http://lottoband.bandcamp.com/releases
https://www.facebook.com/LOTTO-1498413413742477/timeline

Details

Date:
9th June 2016
Time:
20:00

Organiser

Betel Klub

Venue

Betel Klub
Plac Szczepański 3
Kraków, 31-011 Poland

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.