Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Lepiej już było

9th June 2016 @ 19:00 - 12th June 2016 @ 20:00

// Lepiej już było //
wystawa grupowa
wernisaż: 09.06.2016, godz. 19:00
miejsce: Żarówka Cafe, ul. Floriańska 20

Autorzy prac: Grzegorz i Alicja Bilińscy, Daria Godyń, Emilia Kina, Małgorzata Łuczyna, Patrycja Maksylewicz, Szymon Nowak, Filip Rybkowski, Jacek Złoczowski.

Powtarzanie bezustannie tej samej i bezowocnej pracy może zostać uznane za głupie. Syzyfa od opinii intelektualnego niedołęgi (głupiego do roboty) ratuje jedynie uzasadnienie odbywania przez niego kary za ingerowanie w sprawy boskie.
Głupota definiowana jest jako przejaw bezmyślności, która z kolei określana jest jako czyn bez udziału świadomości. U podstaw naszego projektu leży jednak świadomość beznadziejności. Celowy blef – zakładający niemożliwość jako opcję możliwą do zrealizowania, lub co więcej, jako już dzierżoną jakość. W fałszywych, paradoksalnie wykreowanych okolicznościach, pożądany rezultat nigdy nie zostanie osiągnięty.
Wystawa prezentuje iluzoryczne prace, zwodnicze dzieła, demagogiczne twory, utopijne działania i bałamutne konstrukcje. Wszystkie łączy doniosła propaganda wartości podjętych celów, niedających się jednak urzeczywistnić.

Wystawa jest częścią Krakow Photo Fringe
http://www.facebook.com/KrakowPhotoFringe
http://krakowfringe.com/2016/pl/2016/view/424/lepiej-juz-bylo

Details

Start:
9th June 2016 @ 19:00
End:
12th June 2016 @ 20:00

Organiser

Han Haarpun

Venue

Żarówka Cafe
Floriańska 20
Kraków, Poland

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.