Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

„LEGENDNIK” / „DOM”

20th May 2016 @ 17:00

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie i Kraków Photo Fringe zapraszają:

„LEGENDNIK” / „DOM”
20.05.16 (piątek)
Wernisaż g. 17:00, wstęp wolny
BWA Tarnów, ul. Słowackiego 1

Oprowadzanie po wystawach w niedzielę 22.05, godz. 16:00, wstęp wolny

Wystawy czynne do 5.06.2016 (wtorek-czwartek 11:00 – 18:00, piątek-niedziela 12:00 – 19:00)

Dwie wystawy fotograficzne realizowane w ramach nagrody „Ars Quaerendi” przyznanej Joannie Bąk i jej mistrzowi – Tomkowi Sikorze za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury.
„Dom” to wystawa indywidualna Joanny Bąk. „Legendnik” to projekt Tomka Sikory i Joanny Bąk.

Joanna Bąk „Dom”
Cykl „Dom” to opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca, o próbie powrotu do korzeni, do utraconych mitycznych przestrzeni dzieciństwa. To także symboliczne budowanie domu w obrębie zapamiętanych miejsc pierwszych, pokazane poprzez realną podróż z drzwiami i oknem pochodzącymi z około stuletniego, drewnianego domu dziadków autorki, przez który przetoczyło się już kilka pokoleń. Fotografie jako świadectwo podróży do świata z przeszłości obejmującego wówczas jedynie najbliższą okolicę, są odpowiedzią na poszukiwanie domu podejmowane przez młodych ludzi zagubionych we współczesnej rzeczywistości – znacznie większej niż kiedyś, obcej i nieoswajalnej.

Joanna Bąk & Tomek Sikora oraz uczestnicy warsztatów “Legendnik”
Fotografie zostały stworzone pod okiem Tomka Sikory i Joanny Bąk przez młodzież z Małopolski, w tym z Jodłówki Tuchowskiej, Tuchowa, Olszyn, Tarnowa czy z Domu Dziecka „Promyk” w Rzuchowej. Zdjęcia pełne barwnych scen, często wyimaginowanych sytuacji, leżących gdzieś na pograniczu fantazji i absurdu wykreowały niepowtarzalny klimat cyklu układający się w narracyjną opowieść o nas samych. Efektem wspólnych działań artystów z dziećmi i młodzieżą są zarówno fotografie, książka „Legendnik” jak i video.

Organizator : BWA Tarnów
Partnerzy: Ars Quaerendi, Agencja Artystyczna Kameny, Czasopismo Kulturalne Fragile, Urząd Marszałkowski WojewództwaMałopolskiego.

http://www.facebook.com/KrakowPhotoFringe
http://www.krakowfringe.com
#krakowphotofinge #letsfringe

Details

Date:
20th May 2016
Time:
17:00

Venue

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie
Ulica Juliusza Słowackiego 1
Tarnów, 33-100 Poland

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.