Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

La Nueva Era – czyli Kuba tam i z powrotem

17th October 2017 @ 19:00 - 21:00

Podczas Festiwalu Kultury Latynoamerykańskiej oprócz projekcji filmowych i koncertów zapraszamy również na spotkania ze specjalistami, podróżnikami i pasjonatami Ameryki Łacińskiej. Już 17 października w naszej ulubionej Kawiarni Podróżniczej Bonobo będziedzie mieli możliwość posłuchania fascynujących opowieści Adama Kwaśnego, przyjaciela Centro Latino, pisarza, scenarzysty, wielkiego miłośnika Kuby.

Więcej informacji o tym wyjątkowym spotkaniu:

LA NUEVA ERA – CZYLI KUBA TAM I Z POWROTEM

W marcu 2016 roku na Kubie koncertowali The Rolling Stones, których pojawienie się na Wyspie media okrzyknęły nową rewolucją, a dwa miesiące później modelki Chanel paradowały przez Hawanę.
W październiku huragan Matthew uderzył w Baracoa, pierwszą historyczną stolicę Kuby. Zrujnował miasto i położył pokotem tropikalny las, którego wcześniej nie przetrzebili nawet Hiszpanie.
W listopadzie zmarł Fidel Castro, przywódca kubańskiej rewolucji i najdłużej utrzymujący się przy władzy latynoski caudillo.
Turyści z całego świata ruszyli tłumnie oglądać „skansen komunizmu”, wielu jednak martwi się, że Kuba straci swą magię i wtopi się w szablon globalnej wioski. Zapraszamy na pokaz, podczas którego postaramy się odpowiedzieć, czy na Wyspie naprawdę nastała Nowa Era, którą przepowiedzieli piekarze z Santiago de Cuba.

O Kubie, jej historii, życiu codziennym, afrykańskich bóstwach i ostatniej podróży Fidela Castro opowie Adam Kwaśny z Towarzystwa Przyjaciół Kuby – La Compañía Cubana.

Adam Kwaśny
Podróżnik, pisarz, scenarzysta. Od piętnastu lat wędruje po Kubie, gdzie znalazł drugą ojczyznę. Szef Towarzystwa Przyjaciół Kuby – La Compañía Cubana i El Punto del Viaje Alternativo, organizującego wyprawy niewielkich grup turystów na Kubę. W latach 1993–2000 dyrektor Teatru Bückleina, a następnie Teatru 38 w Krakowie. Współpracował z telewizją TVN, dla której pisał scenariusze. Autor mikropowieści Potrawy (1991, 2000) oraz zbioru Trzy dramaty średniowieczne (2004). 21. października 2017 roku ukaże się jego książka Wszystkie zajęcia Yoirysa Manuela. Opowieści kubańskie wydane przez wydawnictwo La Compañía.

Details

Date:
17th October 2017
Time:
19:00 - 21:00

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.