Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Ecce Homo/ Homo Naturalis – wernisaż wystawy Magdy Jeziorskiej

6th June 2016 @ 18:00

Kochani!
Zapraszamy na wystawę.

Cykl Ecce homo / homo naturalis to opowieść o ludziach, żyjących na uboczu. O ludziach, do których dotrzeć można jedynie zbaczając z głównych dróg. O ludziach, zajmujących się medycyną ludową.
Wystawa jest też próbą opowiedzenia ich historii za pomocą fotografii oraz grafiki.

Są takie miejsca, gdzie rzeczywistość nie składa się jedynie z tkanki racjonalnej. Miejsca położone prawie na krańcu świata, gdzie mistycyzm jest nieodłączną częścią zwykłego życia, a po cuda puka się do drzwi, które wskazują sąsiedzi.

Cykl zdjęć oraz uzupełniające go botaniczne grafiki jest opowieścią o ludziach, którzy przekraczają granice racjonalnej rzeczywistości. Znajdziemy tutaj szeptunkę, która za pomocą dziewięciu zdrowasiek zdejmie z nas różę. Spotkamy prawosławnego pustelnika, które udziela porad zielarskich.Fotografie są też próbą określenia przestrzeni w której żyją. Tej codziennej, oraz tej pogranicznej – będącej mieszaniną religijności i ludowej mistyki. Przestrzeni, w której len jest rośliną magiczną, na rozstaju dróg znajdziemy kapliczkę, a żeby gdzieś trafić, trzeba zboczyć z uczęszczanych ścieżek. Świata, który znajduje się na granicy tego, co racjonalne i tego, co magiczne.

***

Magda Jeziorska, rocznik ’87. Absolwentka filologii klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowskich Szkołach Artystycznych.

W fotografii najbardziej interesuje ją prawda o drugim człowieku, oraz historia, którą może opowiedzieć za pomocą obrazu. Poza fotografią, jej równorzędną pasją jest malarstwo oraz ilustracja, które nieustanne rozwija. Stanowią one też niewyczerpane źródło inspiracji dla działań fotograficznych, a nierzadki ich część składową.

Details

Date:
6th June 2016
Time:
18:00

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.