Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Bogusław Madej, Sp9dgo

22nd September 2016 @ 19:00 - 21:00

Wystawa Bogusława Madeja

Bogusław Madej, laureat nagrody Griffin Art Space – Lubicz 2014, zaprezentuje swój projekt w showroomie Wall Architects. Wernisaż wystawy „SP9DGO” odbędzie się w czwartek, 22 września o godz. 19:00

Projekt Bogusława Madeja zatytułowany “SP9DGO” to historia przygody z krótkofalarstwem w latach siedemdziesiątych, opowiedziana przez przedmioty należące do przyjaciela autora, działającego w świecie komunikacji krótkofalowej pod tytułowym pseudonimem SP9DGO. Projekt można również interpretować jako opowieść o marzeniach o podróżach do dalekich krajów w czasach żelaznej kurtyny. Całość przedstawiona jest w nowoczesny sposób w formie serii plansz przedstawiających pocztówki ze zdjęciami.
Wystawa została zaprezentowana po raz pierwszy podczas XIII edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie a jej kuratorem był Michał Łuczak.

Bogusław Madej ponad 30 lat temu zafascynował się fotografią. Po latach powrócił do tego hobby i w 2012 roku rozpoczął studia w Akademii Fotografii, gdzie pracował pod opieką Michała Łuczaka. W 2014 roku wydał książkę fotograficzną Pestka winogron o historii nastoletnich harcerzy z lat 70. ubiegłego stulecia. Projekt Madeja SP9DGO zwyciężył w konkursie na najlepsze portfolio podczas IX Przeglądu Portfolio Miesiąca Fotografii w Krakowie i zdobył Nagrodę Griffin Art Space – Lubicz 2014.

Organizowany przez Griffin Art Space i Fundację Sztuk Wizualnych Przegląd Portfolio od wielu lat jest sztandarowym punktem w programie Miesiąca Fotografii. Przeglądowi towarzyszy nagroda Griffin Art Space – Lubicz dla autora najlepszego portfolio. Jest nią̨ produkcja autorskich, profesjonalnych teczek kolekcjonerskich. Prace zwycięzcy są prezentowane w formie wystawy w ramach kolejnej edycji Miesiąca Fotografii.

Wystawa Bogusława Madeja potrwa do 7 października. Oprócz zaprezentowanych prac, będzie można również zobaczyć i zakupić kolekcjonerską teczkę artysty.

Details

Date:
22nd September 2016
Time:
19:00 - 21:00

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.