Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Aire Andaluz Raíces @Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej

13th October 2017 @ 21:00 - 23:00

RAICES – Muzyczna podróż po Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej – Magdalena Lechowska i Aire Andaluz

Zapraszamy na niezwykłą muzyczną podróż po Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej podczas której będzie można usłyszeć hiszpańskie flamenco, kubańskie bolero, ranczerę meksykańską, kolumbijską cumbię, pieśni chilijskie oraz piosenki Marka Grechuty w rytmie flamenco i po hiszpańsku!!!

Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. To jedyna polska wokalistka mająca w swoim repertuarze takie gatunki jak flamenco, tango argentyńskie, salsę, rancehrę, bolera, cumbię i muzykę andyjską! nie tylko śpiewa ale także tłumaczy polskie piosenek na język hiszpański! Wraz z formacją Aire Andaluz Magdalena jest laureatką konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty podczas Grechuta Festival 2011!

Jej koncert Raíces to powrót do Korzeni, rdzennych brzmień i rytmów gorącej Hiszpanii oraz egzotycznej Ameryki Łacińskiej. Trochę na przekór wszechobecnej tendencji do fuzji w muzyce, Magdalena ukazuje w tradycyjnej formie bogactwo folkloru świata hiszpańskojęzycznego. Raíces porywa nas w niezwykłą muzyczną podróż. Słuchacz ropoczyna swą wędrówkę na południu Hiszpanii w spalonej słońcem Andaluzji, przepływa ocean przybywając na romantyczną Kubę, dociera do tętniącego kolorem Meksyku. Kierując się zawsze na południe wyrusza następnie do egzotycznej Kolumbii, przemierza majestatyczne Andy aby zakończyć swą podróż na brzegu Rio de la Plata w Argentynie.

Dzięki autentycznym brzmieniom i aranżacjom, można uchwycić naturalność, prostotę a zarazem niezwykłe piękno i malowniczość charakterystycznych stylów muzycznych przemierzanych krajów.

Koncert promuje płytę RAICES, która została nagrana przez artystów krakowskiej formacji Aire Andaluz (http://www.empik.com/raices-lechowska-magdalena,p1106690041,muzyka-p). Wyjątkowy klimat koncertów tworzy wyśmienita gra na gitarze Adama Hliniaka, ekspresyjny śpiew Magdaleny Lechowskiej, melodyjna trąbka Dominika Borka, energiczna gra perkusyjna Dominika Widerskiego oraz Krzysztofa Hliniaka.

Wielką niespodzianką są niekonwencjonalne interpretacje ponadczasowych piosenek Marka Grechuty wykonywane w języku hiszpańskim i w rytmie flamenco, które nabierają zupełnie nowego brzmienia.

Details

Date:
13th October 2017
Time:
21:00 - 23:00

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.